Obětuj tomu všechen svůj volný čas to win

21. října 2018 v 13:38 | Wicaedien |  Gaming for life
Jak jsem se rozhodla hrát a byla donucena nehrát online hru.Je tomu asi rok, co jsem se rozhodla hrát online budovatelskou strategii. Nainstalovala jsem si jí do mobilu v domnění, že to bude něco jako Sim City.


Začátek byl bleskový. Hned se vás ujme jakýsi rádce a říká vám, co máte a nemáte postavit. Ukáže vám, kde najdete bydlení pro vaše lidi, kde výrobní budovy, kde vojenské budovy. Také vám s laskavým úsměvem vysvětlí, že ke každé vaší budově musí vést silnice, jinak nebude použitelná.


Projde s vámi mapu, kde můžete zabírat cizí území a získávat tak výhody. Také vám ukáže výzkum, ve kterém budete pomocí bodů postupovat dopředu. Jeden bod se vyrobí asi za hodinu a je jen na vás, jak budete strom vyplňovat a do čeho jej investujete.


Takhle profrčíte první dobu, takřka bez ztráty kytičky. Všechno je jednoduché, úkoly vás vedou a říkají vám, co máte dělat.
Průser nastane, když se dostanete k části výzkumu, která vám odemkne cechy. Cechy jsou takový evergreen každé online hry. Prostě se jeden cílevědomější člověk rozhodne, že bude vedoucí cechu a po sebou shromáždí ty, kteří si myslí že nemají na to být vedoucími cechu a chtějí někam patřit.


No a i já jsem se tedy rozhodla, že budu do nějakého cechu patřit. Protože kdo nikam nepatří, je přece looser, ne?
Cech byl nejprve all fun and games. Seznamovali jsme se, do cechovního chatu se házely vtípky, prostě pohoda. Kupovali jsme si od sebe navzájem potřebné suroviny, pomáhali si.


Ale pak přišel nápad, že bychom se mohli zúčastňovat cechovní expedice a pozvednout tak svou prestiž. Cechovní expedice je vlastně cesta z několika zastavení a na každém z nich musíte buďto vybojovat jednotkami, nebo vysmlouvat surovinami pokračování. Máte několik pokusů, které se po nějaké době zase doplní, nebo je můžete koupit za diamanty, jako všechno v téhle hře. Oh, wait…

Nepřipomíná mi to trochu systém pay to win? Možná. K vítězství však vedou cesty dvě. Jedna se jmenuje pay to win a ta druhá obětuj tomu všechen svůj čas to win. Nelíbí se mi ani jedna.


V cechu se demokraticky rozhodlo, že podmínkami je první kolo expedice, tedy asi 30 takových zastavení za šest dní. Sedmý můžete odpočívat, nemáte zač, jak štědrý je ó náš pán.


Protože jsem člověk nejen pracující, ale také real life žijící, prostě se některý týden stane, že to nedám. Nemám čas sedět doma u wifi a hlídat si, kdy se mi zase načtou pokusy a já mohu pokračovat. Také se mi někdy stane, že přijdu domů z práce a mám chuť sebou jen tak plácnout do gauče a sledovat Soudkyni Barbaru nebo jinou stupiditu, bez toho abych vzala mobil do ruky, protože když máte v práci jednu nouzovku za druhou a obvoláváte asi stopadesát lidí, tak to s vámi trochu zamává. Kdo dělá s lidmi, mi jistě rozumí.


No a tady nastává problém. Stávám se vyvrhelem společnosti, protože nemám vždy čas splnit 30 zastavení a nejsem aktivní. Co se mnou? Napomenout a když to nepomůže, tak vyhodit. No a tak jsem tady a stěžuji si.
Víte, vážení hráči. Já nemám čas nechat se jebat od cizích lidí za věci, na které si nemohu sáhnout, protože jsou uloženy na serveru kdesi v Zimbabwe. Když máte plný stůl šanonů a papírů a na každém z nich jsou barevné lepíky "do úterka, do středy, podepsat, založit, nechat podepsat od zastupujícího pracovníka, dopsat, založit, dodělat, urgentní, hned", tak nemáte náladu dělat to ještě ve volném čase.


Ale zase chápu, že když někdo dělá osm hodin tu samou práci a pak zavře kasu, případně odloží kolečko, tak se ve volném čase chce bavit něčím, co vypadá důležitě. Tohle bylo sice lehce ponižující, ale jsem prostě vytočená.

No a tak jsem si zase zkusila, které hry nejsou pro mě a zůstanu věrná těm, které mohu nechat třeba půl roku ležet a když je spustím, budou tam kde jsem přestala, tedy těm hodnotnějším, neonline.


A otázka na konec: poradí mi někdo budovatelskou neonline strategii, ve které bude postup přes historické doby? Děkuji.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 spravedlivysoud spravedlivysoud | E-mail | Web | 21. října 2018 v 19:33 | Reagovat

Hra vypadá zajímavě.

Jinak, děkuji moc za to, jak mě podporuješ. Je neuvěřitelné, jak se propouštějí vrazi, že běhají mezi námi. Třeba vrah devítileté holčičky v Klášterci dostal dvacet let vězení a to mu bylo teprve 26 let, tudíž bude propuštěn zcela ve formě a zdráv ve 46.
Podepsala jsi petici?

Velmi ti děkuji za pozitivní komentář.

Jako strategii ti doporučuji Age of Empires 1, 2 nebo 3. Jsou tam kampaně i volná hra, postupně jsou různé doby, buduješ město, stát a bojuješ s nepřáteli. Hodně to hrajeme s bratrancem. Nejvíc hrajeme Age of Empires 2: Conquerors. Je tam velké množství map a obtížností. Hra je dost kreativní. Jen je to trochu těžší pochopit, ale je spoustu stránek s vysvětlením.

Na mobil doporučuji Age of civilisation. Klidně bych ti poslal placenou verzi přes email, měla bys ji zadarmo. Je to taková jednodušší hra, ale málo žere baterku. Hodí se třeba na dlouhé cesty vlakem nebo autobusem. Taky je dobré European wars 4: Napoleon, rovněž na mobil. Je to podobným stylem, ale je to mnohem kreativnější, ale více to žere baterku. Tyto dvě hry jsou na pochopení velice snadné a není třeba používat jakékoliv nápovědy. Člověk to pochopí hodně snadno a sám.

Taky existuje nějaká starší hra Civilizace, ale tu neznám.

2 wicaedien wicaedien | E-mail | Web | 23. října 2018 v 8:25 | Reagovat

[1]: Age of Empires jsem zkoušela rozjet na svém notebooku, ale nějak se nekamarádí s windows 10, nejde ani v režimu kompatibility. Age of Civilisation vypadá zajímavě, sice to nemá žádnou "cute" grafiku, ale o to víc to asi bude mít hratelnosti.

3 spravedlivysoud spravedlivysoud | Web | 26. října 2018 v 23:01 | Reagovat

[2]: Čím novější windows, tím méně dobrý na staré hry. Já mám windows 7 a ten je ještě v pohodě, ale desítky už jsou dost blbý. Nejhorší je, když má člověk slabý nový počítač a nové hry tam nejdou, protože je neutáhne a staré tam nejdou kvůli novému systému.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama