Podzimní vibes

31. října 2018 v 20:01 | Wicaedien |  Světonázory
Jistě si pamatujete můj velmi podnětný návod k podzimnímu blogování. Doufám že vám přinesl hodně sledování a fame. No a protože jsem girl with attitude, o což se ráda podělím, mám pro vás návod ještě jeden, neméně důležitý.Důležitější než blog je totiž instagram. Instagram je od slova instantní, tedy že slouží k zachycení momentálního okamžiku a jeho atmosféry, uměleckého dojmu a bla bla bla…

Houby s octem! Připravovat fotky na instagram je dnes těžká řehole, skoro jako dvanáctka v kolbence. To přece nejde, aby se jen tak nahrála fotka podzimního lesa. To chce trochu příprav.

Přípravu jsem vám rozepsala v několika krocích, které jsou logicky za sebou a snadno pochopitelné, takže každý může nyní být bohémem na Instagramu a mít padesát tisíc sledujících.

No a protože sledující čekají, vrhneme se hned na to.

Nejprve vybereme vhodný den pro focení. Mělo by být slunečno, kvůli dobrým světelným podmínkám. Ale když nebude, tak to tak moc nevadí, fotku stejně projedeme nějakým prográmkem.

Důležitý je výběr místa. Les by neměl být moc hustý, jste přece bohémky, ne zálesačky. V hustém lese se také dost blbě fotí. les musí být listnatý, protože k podzimu patří barevné listí, ne jehličí, které na fotce ani nebude vidět.

Máte dokonalé místo v lese pro vaši fotku. Skvěle! Ted je třeba jej před focením trochu zušlechtit. S sebou si vezměte následující nástroje: hrábě, lopatu a možná i motyku nebo menší krumpáč. Na vašem místě se totiž nachází věci, které tak obyčejně v lese bývají, ale my je na fotce nechceme.

Nejprve se porozhlédneme po okolí, jestli se v listí nenacházejí nevzhledné větve. Ty všechny odnosíme někam mimo záběr. Některé mohou být i mírně zaseklé v zemi, na ty použijeme motyku nebo krumpáč. Když máme naše dokonalé místo bez větví, rozhlédneme se znovu.

Za svých pár trampských let jsem ještě nenašla v lese dokonale rovné místo, tedy pravděpodobně ani tady nebude. Proto musíme vzít lopatu a případné kopečky a ďolíky vyrovnat. Tu ubereme, tu přidáme a nakonec to hezky uplácáme. Mimochodem víte, kolik práce s lopatou spaluje kalorií?

No a teď je třeba plochu rovnoměrně pokrýt listím, protože příroda nepřeje instantnímu umění a neshazuje listy rovnoměrně. Hráběmi si listí na ploše fotky pěkně načechráme a dáváme pozor, aby se shnilá loňská vrstva, která většinou v listnatých lesích bývá pod tím hezkým barevným, nedostala na povrch. V případě potřeby můžete zase použít lopatu a tuto vrstvu si odnosit pryč.

Po těžké dřině máme rovné, hezky zalistněné a esteticky příjemné místo. Práce ale nekončí. Nyní budeme potřebovat pár rekvizit: matraci, přehoz, deku, polštář, záclony, konzoli na kterou pověsíme nebesa, polštářky, noční stolek a lampičku. Jo a elektrikáře.

Máme vše? Můžeme jít na věc!

Nejprve doprostřed fotky umístíme matraci. Bylo by dobré dát pod ní třeba igelit od malování, aby nezačala hnít, než elektrikář dokončí připojení vašeho místa. To může nějakou dobu trvat.

Matraci máme. Na ní dáme přehoz, deku, polštář a malé polštářky. Začíná to tu vypadat opravdu útulně. Nad postel nainstalujeme konzoli se záclonou a vytvoříme tak nebesa. Malá rada: jde dobře uvázat na spodní větve stromů.

K posteli postavíme noční stolek a na něj lampičku. Nyní je třeba zaměstnat elektrikáře, aby nám natáhl síť k našemu místečku, protože přece nebudete mít na stolku lampičku jen tak. Důležité: nedělejte to sami, nechte to na odbornících. Jednou jsem si doma instalovala jen objímku do drátů a úplně to nedopadlo.

Instalace může chvíli trvat, proto si mezitím projdeme scénář s tím nebožákem, co nás bude fotit. Připomeneme mu všechny důležité body focení, od zasněného pohledu do dálky, pózování s knihou až po přímý úsměv do kamery. Projdeme s ním všechny svoje fotitelné a nefotitelné úhly, protože správný osobní fotograf je musí perfektně rozeznat a upozornit vás, když se natočíte špatně.

Po té, co elektrikář dokončí instalaci, zkontrolujeme jestli je vše v pořádku a můžeme se pustit do focení. Výsledek by měl být asi takovýto.

Dříve než padne tma, je třeba instalaci také odklidit. Na to se hodí buď malá dodávka, nebo pickup. Do auta naložíme matraci, polštáře a všechny propriety, elektrikář mezitím odklidí natažené vedení, pak naložíme do auta ještě fotografa a elektrikáře a můžeme odjet. Fotograf i elektrikář se na vaší fame dost nadřeli, tak je tam nezapomeňte, ať nemusí domů pěšky.

No a pak už jen můžete sedět doma na posteli se psem, dýní, knihou, prknem a kávou a sledovat, jak se lajky jen hrnou.
A vy obyčejní smrtelníci už alespoň chápete, z čeho jsou ty blogerky a instaramerky tak busy a unavené.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama